Vzduchotechnika pro rodinné domy, proč ne?

Vzduchotechnika pro rodinné domy

Každý člověk má potřebu dýchat čerstvý vzduch, čerstvý a zároveň čistý vzduch je základem pevného zdraví, to ostatně potvrzuje nejeden odborník či lékař. Mnohé domácnosti se však čistým vzduchem nepyšní. Aby se zajistila tato potřeba, je načase pouvažovat nad investicí do přístrojů, které mohou zajistit příchod čistého a čerstvého vzduchu do interiéru. Nabízí se investice do vzduchotechniky, ovšem pokud smíme poradit, zainvestujte spíše do větracích systémů, jež jsou určené pro obytné prostory.

Proč investovat do větracích systémů?

Ptáte se, proč investovat spíše do větracích systémů? Umí toho opravdu mnoho. Pokud budete investovat do větracího systému, zajistíte tím příjemné a taky zdravé klima v místnosti. Zároveň tím snížíte zátěž zápachu v interiéru. Zápach často pochází z nábytku, z plastických hmot v místnosti nebo z domácích mazlíčků.

Větrací systémy dokážou filtrovat venkovní vzduch od prachu, pylu a jiných alergenů, což je dobrá zpráva pro každého alergika nebo astmatika. Zároveň nabízí vyrovnané hospodaření s vlhkostí, což snižuje výskyt plísní v interiéru a tím se předchází poškození stavby.

Větrací systémy jsou energeticky úsporné

Pokud chcete ušetřit na energiích, protože se neustále dočítáte o tom, jak se budou ceny za energie zvyšovat, větrací systémy vás potěší. Jsou energeticky úsporné, výkonný tepelný výměník dokáže převést až třiadevadesát procent tepla z odváděného vzduchu do vzduchu čerstvého.

Velkou výhodou větracích systémů je mimo jiné i dálkové ovládání, které umožňuje pohodlnou regulaci celého zařízení. To však není jediná výhoda větracích systémů pro obytné domy.

Další výhody větracích systémů

  • Úspora energií
  • Prevenci vzniku plísní
  • Předchází vzniku alergií
  • Možnost dálkového ovládání
  • Omezení zápachu v interiéru
  • Zánik přebytečné vlhkosti

Jak jsme zmínili, největší výhodou je úspora energií. K dalším výhodám patří předcházení vzniku alergií či prevence vzniku plísní.

Zdroj: https://vetrani.tzb-info.cz/vetrani-s-rekuperaci/19166-vetranim-ke-zdravi-a-tepelne-pohode

You must be logged in to post a comment