Informace o dotaci na fotovoltaiku a tepelné čerpadlo

dotaci na fotovoltaiku a tepelné čerpadlo

Dotaci Nová zelená úsporám ze stejnojmenného dotačního programu lze získat nyní z už poslední vlny, která byla před nedávnem spuštěna. Až do konce roku 2021 lze získat dotaci na zdroje energie, jako jsou solární termické a fotovoltaické systémy nebo systémy řízeného větrání, které mají vynikají zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu. Dotace Nová zelená úsporám však může finančně pomoct i těm, kteří chtějí vyměnit elektrické vytápění za systém s tepelným čerpadlem nebo kteří chtějí vyměnit lokální topidla na tuhá paliva.

Pokud dlouho uvažujete nad investicí do fotovoltaiky, ale jediné, co vás zastrašovalo, byla vysoká pořizovací cena, dejte se do toho. Na fotovoltaiku je opravdu možné získat dotaci, která může být ve výši i několika desítek tisíc korun. Pořizovací cena se tak rapidně sníží a nebude to už takový zásah do rodinného rozpočtu.

Výše dotace na fotovoltaiku a tepelné čerpadlo

Jak již bylo zmíněno, dotaci lze získat ve výši i několika desítek tisíc korun. Na termické solární systémy lze získat dotaci 35 nebo 50 tisíc korun, na fotovoltaické solární systémy se výše dotace pohybuje mezi 35 až 150 tisíc korunami, na instalaci systémů řízeného větrání, kde je zpětné získávání tepla, lze získat dotaci buď 75 tisíc korun, nebo 100 tisíc korun.

Taky vám dotace může finančně pomoct v případě, že vyměňujete neekologický zdroj tepla. V takovém případě se uděluje dotace od 25 tisíc do 100 tisíc korun.

Kdo může požádat o dotaci a jak o ni požádat?

O dotaci může požádat jak vlastník, tak stavebník rodinných domů nezávisle na tom, jestli se jedná o fyzickou nebo právnickou osobu. Je však třeba říct, že rodinný dům nesmí být zatížen exekucí.

O dotaci je možné požádat elektronicky z pohodlí domova, stačí jen vyplnit online formulář. Nebojte se o dotaci požádat i po uplynutí a dokončení prací. Pokud nejsou opatření starší dvou let, můžete na ně získat dotaci zpětně.

Zdroj: https://www.novazelenausporam.cz/nabidka-dotaci/rodinne-domy-zdroje-energie/

You must be logged in to post a comment