Informace o dotaci na zateplení pro rodinné domy

zateplení pro rodinné domy

Informace o dotaci na zateplení pro rodinné domy

Už jste slyšeli o dotaci Nová zelená úsporám? Dotace ze stejnojmenného programu může finančně pomoct hlavně těm, kteří se chystají třeba na zateplení rodinného domu. Samozřejmě se dotace, kterou lze nyní získat v její další a poslední vlně, nevztahuje jenom na zateplení rodinného domu, ale také na mnoho dalšího. Například ji lze získat třeba na výměnu oken a dveří, na odborný posudek, technický dozor, taky na zelené střechy nebo na venkovní stínící techniku.

Pokud plánujete požádat o dotaci Nová zelená úsporám, pravděpodobně máte v hlavě mnoho otázek, na které chcete znát odpověď. Třeba vás zajímá, jak vysoká může být poskytnutá dotace?

Jaká je výše dotace Nová zelená úsporám?

Co se týče výše dotace, to se vždy odráží od plochy zateplované konstrukce na obálce budovy. Obecně platí, že čím více opatření, jež vedou k úspoře energií, provedete, tím větší částku můžete dostat. Nejvyšší dotaci je možné získat ve výši 550 tisíc korun.

Kdo může o dotaci požádat?

V souvislosti s dotacemi se nabízí otázka, kdo všechno může o dotaci požádat. Zažádat o dotaci mohou vlastníci nebo taky stavebníci rodinných domů, také fyzické nebo právnické osoby. Dům však nesmí být zatížen exekucí, financování hypotékou, stavebním spořením nebo podobným produktem však není překážkou.

Jak požádat o dotaci?

Chcete o dotaci požádat, ale nevíte, jak na to? Je to prosté a jednoduché, jde to totiž elektronicky, a to prostřednictvím online formuláře, který vyplníte. Žádat o dotaci je možné jak před zahájením, tak v průběhu a i po dokončení jednotlivých prací. Práce však nesmí být starší dvou let.

Pokud chcete požádat o dotaci, už dlouho neotálejte. Jak jsme zmínili, spuštěna byla další a už zároveň poslední vlna, která bude spuštěna do posledního dne roku 2021, pokud tedy dříve nedojde k vyčerpání stanovené alokace.

Zdroj: https://www.novazelenausporam.cz/nabidka-dotaci/rodinne-domy-zatepleni/

You must be logged in to post a comment