Jak vytápět dřevostavby nebo nízkoenergetické domy

Jak vytápět dřevostavby nebo nízkoenergetické domy

Přemýšlíte nad tím, že budete investovat do vlastního bydlení? Možná zvažujete stavbu nového domu, ale nechcete, aby taková stavba dlouho trvala. Ideální je vrhnout se do dřevostaveb, jelikož je to bydlení, které je postavené během několika málo měsíců.

Populární jsou však v dnešní době také nízkoenergetické domy, které jsou po ekonomické stránce takřka dokonalé. Pokud přemýšlíte právě nad nízkoenergetickými domy nebo případně nad dřevostavbami, možná by vás zajímalo, jak tyto stavby vytopit. Dnes přece jen existuje celá řada vytápění, pro jaký typ vytápění se rozhodnete vy?

Jak již bylo zmíněné, dřevostavby a nízkoenergetické domy jsou hitem současnosti. Když už lidé investují do vlastního bydlení, investují právě do jednoho nebo případně do druhého typu domácnosti. Jenže je zde otázka, jak takové domy vytopit.

Pro vytápění dřevostaveb a nízkoenergetických domů se hodí perfektně takzvané podlahové vytápění, které je realizováno pomocí topných kabelů, případně pomocí topných rohoží. Tento typ vytápění se pyšní nejen dlouhou životností, ale také regulací.

Kolik vytápění stojí?

Důležité je prozradit si, kolik tento typ vytápění stojí. Cena se však liší v závislosti na tom, kdo tento způsob vytápění nabízí. Ostatně cena kvalitních topných kabelů nebo rohoží není tak vysoká, jak si možná myslíte. V porovnání s tím, že vydrží i více jak dvacet let, je cena velmi, velmi sympatická.

Proč zvolit tento způsob vytápění?

Mezi výhody podlahového vytápění, které je realizováno pomocí topných kabelů či případně topných rohoží, patří zmiňovaná elektronická regulace, která vám umožní nastavit parametry pro vytápění každé konkrétní místnosti. Navíc k tomuto vytápění není potřeba žádná kotelna ani nic podobného. V případě tepelných čerpadel nebo klasických kotlů je nutné kotelnu zřídit, což jsou náklady navíc.

You must be logged in to post a comment