Kombinace fotovoltaiky a klimatizace má smysl

fotovoltaika a klima

V současné době se investuje do dvou technologií, a to do fotovoltaiky a do klimatizace. Zatímco klimatizace nás ochránila v době letních veder, kdy hodnoty na teploměru dosahovaly svých rekordů, fotovoltaika je synonymem dlouhodobé úspory energií na rodinném domě, což se v době, kdy hrozí zdražování elektřiny a plynu, rozhodně hodí. Pokud jste taky uvažovali nad pořízením fotovoltaiky a klimatizace, uvažovali jste také nad kombinací fotovoltaiky a klimatizace? Má to totiž smysl.

Když svítí sluníčko, je potřeba klimatizace. Zároveň v takovém okamžiku dochází k největší výrobě elektřiny plynoucí z fotovoltaiky. Na základě této skutečnosti byly přizpůsobeny jednotlivé výrobky, aby mohly fungovat na stejnosměrný proud.

Fotovoltaika pro úspornou domácnost

Do fotovoltaických elektráren se investuje tehdy, kdy chce rodinný dům ušetřit na energiích. V takovém případě se instalují solární panely na střechu, které si vyrábí vlastní energii, aniž by znečišťovaly životní prostředí. Jelikož stále více domácností investuje do solárních panelů (vždyť se na ně vztahuje dotace Nová zelená úsporám), rozhodli se DZ Dražice přizpůsobit některé své spotřebiče právě solárnímu pohonu. Provoz třeba takové klimatizace se tím pádem obejde bez elektřiny ze sítě.

Jelikož fotovoltaické panely vytváří zmiňovaný stejnosměrný proud, některé spotřebiče byly přizpůsobeny tak, aby díky němu mohly fungovat. Pro zákazníky to znamená výraznou úsporu energií.

Čerpejte dotaci i na některé takto fungující spotřebiče

A protože přizpůsobené spotřebiče tím pádem šetří taky životní prostředí, když fungují díky solárním panelům, na některé z nich lze čerpat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Pořizovací cena spotřebiče by tak nezasahovala rapidně do rodinného rozpočtu. Třeba na pořízení fotovoltaiky s ohřevem vody lze získat dotaci dosahující až pětatřiceti tisíc korun.

Zdroj: https://vetrani.tzb-info.cz/klimatizace-a-chlazeni/19148-klimatizace-s-fotovoltaikou-idealni-kombinace

You must be logged in to post a comment