Podlahové vytápění v průmyslových budovách? Proč ne?

Podlahové vytápění

Uvažujete nad podlahovým vytápěním v průmyslových budovách? Stále váháte a přemýšlíte nad tím, jestli je to dobrý nápad, jestli se vám to vyplatí? Průmyslové podlahové vytápění je rozhodně skvělý nápad, který je zároveň výhodný, a to jak po stránce provozní, tak po stránce investiční. Podlahové vytápění je nízkopodlažní, zdrojem tepla tak mohou být tepelná čerpadla nebo odpadní teplo z výroby. To však nejsou jediné výhody podlahového vytápění v průmyslových budovách.

Pokud jste se rozhodli instalovat podlahové vytápění do průmyslových budov, vybírejte podlahové vytápění podle vašich stanoveních požadavků a kritérií.

Výhody podlahového vytápění v průmyslových budovách

  • Žádná speciální údržba
  • Dlouhá životnost
  • Nevíří v prostoru prach
  • Netvoří průvan
  • Systém je nízkoteplotní
  • Snížení provozních náklad = rychlé navrácení investice

Jak již bylo zmíněno, podlahové vytápění průmyslových budov má celou řadu výhod. Patří k nim zejména to, že nepotřebují žádnou speciální údržbu na rozdíl od běžných topných systémů, které jsou složeny z potrubí, zářičů a otopných těles. Další výhodou je dlouhá životnost, která se často rovná životnosti jednotlivých budov, kde je podlahové vytápění instalováno.

Další obrovskou výhodou podlahového vytápění v průmyslových budovách je to, že tepelný rok se předává sáláním. Díky tomu se v budovách nevíří prach, nedochází ani ke vzniku průvanu.

Podlahové vytápění a oblasti použití

Podlahové vytápění může být součástí průmyslových budov, konkrétně součástí skladů, výrobních hal s těžkými i méně těžkými mechanismy, také si najde své využití v logistických centrech nebo třeba v obchodech a v různých skladovacích prostorech.

Využijte podlahovou konstrukci i pro chlazení

Nemáte zájem o podlahové vytápění, ale spíše byste ocenili podlahové chlazení? Podlahové konstrukce jsou vhodné i pro chlazení, jenom se změní přívod vody na chladící. Systém jinak nepotřebuje žádnou další speciální úpravu, vytvoří snadno chladný povrch v blízkosti osob, což má za důsledek vnímání tepelné pohody.

You must be logged in to post a comment