Uvažujete o stínění formou venkovních žaluzií nebo rolet?

stínění

Letošní léto s sebou přineslo abnormálně vysoké teploty, které člověku nedaly v noci spát. Hodnoty na teploměru dosahovaly svých rekordů, na ulicích kvůli tomu lidé kolabovali. Pokud během tropických dnů bylo ve vašem domě doslova nedýchatelno, pokud jste nemohli doma trávit svůj čas kvůli ustavičnému horku, možná jste začali uvažovat nad stíněním formou venkovních žaluzií a rolet.

V souvislosti s horkými letními dny se začalo diskutovat na téma, jak dosáhnout pohodové teploty v domácnostech. Došlo se nakonec k názoru, že pokud nebude interiér chráněn proti nadměrnému přehřívání interiéru, bude jenom velice obtížné dosáhnout pohodové teploty v domácnosti. Nabízí se proto otázka, jak interiér chránit proti přehřívání? Odpovědí jsou zmiňované rolety nebo venkovní žaluzie, nad kterými řada lidí stále uvažuje.

Vnější stínění jako nejúčinnější ochrana proti přehřívání interiéru

I odborníci se shodují na tom, že vnější stínění je tou nejefektivnější a nejúčinnější ochranou proti nadměrnému přehřívání interiéru, aniž by se používala klimatizace nebo jiné spotřebiče určené k chlazení.

K vnějšímu stínění skvěle poslouží zmiňované žaluzie, které lze dnes elektricky ovládat, což je velice komfortní. Dle požadavků je lze také sklápět, čímž podle svého regulujete množství záření, které vstupuje do interiéru. Co se týče venkovních rolet, ty jsou také dokonale účinné. Neumožňují však kontakt s vnějším prostředím.

Dotace na venkovní žaluzie a rolety

Jelikož stále funguje dotační program Nová zelená úsporám, nabízí se otázka, jestli v rámci programu je možné dostat dotaci i na venkovní žaluzie a rolety, respektive na stínění. Dotace kupodivu získat lze, ale jenom v tom případě, že dojde k zateplení obálky domu a k výměně oken. O dotaci na stínící techniku tedy požádat nemůžete, aniž byste zároveň nezateplovali dům. Dotaci je možné získat jen v takovém případě, že se zkombinuje dílčí či celkové zateplení domu se zmiňovanou výměnou oken.

You must be logged in to post a comment